Yeni arkadaşlıklar içinsohbet edelim

Türkiye'nin kaliteli sohbet odalarına ücretsiz üye olabilirsiniz. Yeni nesil sohbet sitemiz sizlerle. Herhangi bir ücret ödemeden sohbet chat sitemiz üzerinden siz de aradığınız seviyeli sohbet ortamına ulaşabilirsiniz.

Sohbet sitemizi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Mobil sohbetle chat odalarına hemen bağlan!

Türkiye'nin en geniş ve güvenli sohbet ağında, mobil sohbet edebilirsiniz. Üyelik gerektirmeyen hizmetlerimiz ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Hemen şimdi sizde sohbetedelim.com adresinde sohbetin tadına varın.

Görüntülü Sohbet Odaları

Sohbet, her ne kadar küçüklükten beri insanların kendileri arasında söz, laf ve duygu alışverişi gibi tanımları sentezlenmişse de artık bu durumdan çok daha ileri bir noktaya gelinmiş bulunulmaktadır. Sadece büyük ve erişkin kişilerin yaptığı bir paylaşım olmamakla birlikte her yaş kesiminin kendi arasındaki sohbet tarzı ve konusu farklılık göstermektedir. Örneğin, 5-6 yaşlarındaki çocukların sohbetleri; doktorculuk oyunu, yeni bir oyuncak ya da okula gitme hazırlığı konularında olabilirken, 30-35 yaşlarındaki daha olgun ve erişkin kişilerin aile ve iş gibi konulardaki sohbetleri üzerinde konuşulması çok olası bir durumdur.

Her birey içinde bu sohbetlerinin gerçekleşmesi farklıdır. Genellikle çocuk ve yaşlılarda sohbet, ergenlik ve gelişim çağında mesaj, çalışma hayatında bulunan bireyler ise telefon görüşmeleriyle bu sohbetleri gerçekleştirmektedir. Şimdilerde binlerce yöntemi bulunan sohbetin, artık cep telefonu ile cebimize kadar girdiği de görülmektedir. Günümüzde sohbet çeşidinin çok fazla artması ile beraber, insanlar hangi yolları kullanacağını bilemez hale geldiler. İnternet erişiminin çoğalması, teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanal ortamda da sohbet etme türleri gelişmiştir. Eskiden, hatta elektrik yokken insanların yüz yüze olarak yaptığı sohbetleri, şimdilerde sanal ortam üzerinden yazışarak, sesli olarak hatta görüntülü olarak devam ettirmekteler. Bu değişimin sadece iletişim olarak değişimi değil, sohbet ederken ki samimiyet ve sıcaklığında tesir olarak azaldığını, en aza indiğini düşünen bir kesitte bulunmaktadır.

Yine de her nesil, yüz yüze sohbetin bir başka olduğunu ve bunun dışındaki sohbetlerin o sıcaklığını vermediğini söyler. Bunun nedeninin ise; duyguların tam olarak karşıya geçmediğini, hatta zaman zaman yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermesi olarak görülüyor. Sohbet sadece iki insan arasında değil birçok insan arasında, hatta her yaştan kişilerin bir araya gelip duygu ve düşünce paylaşımında bulunmasıdır.

Görüntülü Sohbet Odaları

İnsanlar var oldukları günden bugüne çeşitli yollarla anlaşmak için birbirleriyle iletişim içindedirler. İlk olarak duvarlara yazılan yazılarla daha sonra güvercin ve en son telefon gibi çeşitli metodlarla iletişim içinde olan insanlar; teknolojinin de gelişmesiyle birlikte yazılı yolla iletişimi sonra da sesli ve görüntülü iletişim araçları yoluyla haberleştiler. İnternet ağının tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte insanlar, dünyanın herhangi bir yerindeki diğer bir insanla görüntülü sohbet odaları yoluyla görüşme yapabilmektedir.

Görüntülü sohbet odaları odalarına bağlanmak için öncelikle site üzerinden yaş, cinsiyet, medeni durum gibi bilgiler girildikten sonra nick ve avatar seçimi yaparak odalara giriş yapılır. Odalar genellikle çok kişilik görüntülü konuşma üzerine olsa da birebir görüşme içinde ayrılmış odalar mevcuttur. Site içeriklerinin çoğu bedava olsa da, bazı hizmetler ücretli olabilmektedir. Odalara girebilmek için öncelikle internet Explorer la girilmesi önerilir onun dışında Safari, Chrome, Yandex gibi tarayıcılarla da giriş yapmak mümkündür.

Sohbet odalarına girmeden önce kesinlikle mikrofon ve kameraların kontrolü yapılması gereklidir. Genelde bu tür sorunlar yüzünden çoğu sohbet yarıda kesilmektedir. Ayrıca mikrofon etrafında telefon gibi sinyal bozucu cihazlar kesinlikle alınmamalıdır. Görüntülü sohbet yoluyla görüşmeye başlamak için giriş yaptıktan sonra çok sayıda kategorideki odalardan biri seçilip sohbete başlanır. Sohbet sırasında argo, küfür ya da diğer yasak içerikleri kullanan kişilerin hesapları otomatik olarak takip eden operatörler mevcuttur. Bu sayede artık görüntülü sohbet odaları artık oldukça güvenli olmuştur. Direkt üye olmanın dışında misafir girişi yoluyla da görüntülü konuşma gerçekleşebilmektedir. Fakat genelde üyeler, misafir kullanıcılarla kullanıcı bilgileri görünmediği gerekçesiyle çoğunlukla sohbet etmek istemezler. Görüntülü sohbetle, dünyanın her yerindeki insanlarla sohbet odaları yoluyla görüşmek mümkündür.