Yasal Uyarı

Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, arayüz sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu site sahibinin ya da site sahibinin lisans aldığı kuruluş ve kişilerin mülkiyetindedir.

Yasal Hakkımız
Sohbetedelim.com'da yer alan bilgiler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile koruma altına alınmıştır. İtilaf vukuunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri, yasal haklarımızı çözmeye yetkili kılınmıştır.
Kanun Maddesi Ne Diyor?
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 2/1 nolu maddesinde yer alan "her biçim altında ifade edilen bilgisayar programları ve bir sonraki aşamada program sonucunu doğurması koşuluyla bunların hazırlık tasarımları" ifadesi ile de belirtildiği gibi sitemizde yer alan kod ve grafik unsurları birer "eser" niteliğindedir.
Sohbet Kuralları
Küfür, hakaret, argo ve reklam yasaktır.
Tasarım
Sohbetedelim.com tasarımını izinsiz kullanmak yasaktır.
Kullanıcıları Rahatsız Etme
Sohbetedelim.com sohbet sitesinde bulunan kullanıcıları rahatsız edici davranışlar sergilemek yasaktır. IP adresiniz talep halinde gerekli merciler ile paylaşılır.
Kişisel Verileri Koruma
Adres, T.C kimlik numarası ve her türlü kişisel bilgilerin paylaşımı suç teşkil etmektedir.
Kullanıcıların Hakları
Sohbet sitemize üye olan kullanıcılarımızın gizlilik sözleşmeleri kapsamında bir takım hakları söz konusudur. Öncelikle ilgili sohbet sitesinden gizlilik sözleşmesinin detaylı dökümünü isteme hakları mevcuttur. Bu sözleşme içerisinde yer alan kendi rızaları ile ilgili olan noktalar için en baştan ilgili sohbet sitesine talimat verme hakları sürekli vardır.